pátek 2. prosince 2016

Jak jsem dělal eshop

Přečtěte si, co se mi stalo

Jednou takhle večer brouzdám po webu a hledám, kde nakoupit vánoční dárky. Synek trošku zlobil ve školce, stížnosti se hromadily, tak jsem si řekl, že ho budu tedy nějakým způsobem motivovat. Má problém se začleněním do kolektivu, nesnáší změny, nedokáže se vcítit do ostatních a reaguje někdy ve školce agresivně. Máme silné podezření na aspergerův syndrom. Nicméně jsme změnili způsob výchovy, a zkusili motivovat a ono to funguje, situace se zlepšila, už ho nechtějí vyloučit ze školky a začali ho i chválit. Pořád si sice neumí hrát s ostatními dětmi, ale už nereaguje tak agresivně a začal i ovládat své emoce.

Napadla mne koupě dřevěného meče. Surfuji, a přemýšlím, kde meč koupit. No a najednou narazím na stránky, které jsou takové obstarožní, ne moc ergonomické, že se v nich člověk ztrácí.

Ono by to člověka nenapadlo, ani mi to nepřišlo, že je tam něco v nepořádku, protože to vidí člověk vlastně pořád. Taková je většina webu - neergonomická, nepochopitelná. Zde nebyl problém zahlcenosti reklamou, ale obsah.

Obsah nebyl špatný, spousta krásných a zajímavých textů, spousta fotografií, ale dobrat se k cíli, porovnat zboží, nakoupit, to byl trošku oříšek. Udělal jsem objednávku a čekal na fakturu. Ozval se mi majitel, a zeptal se mi na názor na web. Já mu odpověděl, celkem po pravdě, ale mírně, že nějaké funkce to postrádá, jako třeba responzivní design, porovnávání dle parametrů a že je to prostě mírně nepřehledné. Navrhl jsem mu koupi nové domény, ať to zkusí znovu, a ten původní web, ať si nechá, když mu generuje objednávky a tak nějak funguje.

Vyjádřil jsem lítost,  že nejlukrativnější doména je zabraná, byla registrována na někoho jiného, a napsal mu, že takový styl, jako je ten jednoduchý pokus tam, se mi líbí, ale že webmaster udělal chybu, že dělá úpravy na živém webu. On mi na to napsal, že ten web je jeho, že si sním neví rady, a jak ho vlastně tedy zneviditelní.

Na to jsem mu odpověděl, že už to nemá cenu. Sám mi navrhl, jestli bych mu ten web nerozchodil, že nebudu muset objednávku platit. Byla to pro mne výzva. Web je na Prestashopu, je to platforma, se kterou nemám žádné zkušenosti. No tak jsem si řekl, proč ne. I základní věci mi dali hodně zabrat, než jsem se v tom začal orientovat. Naštěstí tento opensource systém je podobný WordPressu, se kterým alespoň nějaké základní zkušenosti mám,.

Slovo dalo slovo, eshop sice není úplně hotový, ale už je ho možné používat. Vyzkoušejte a dejte vědět, jestli mu něco významného chybí, nebo jestli byste něco udělali jinak či změnili.

A vůbec se nebudu zlobit, když uděláte nějakou objednávku a stanete se pokusnými králíky. Samozřejmě objednávku je potřeba zaplatit.

Pro koho to může být zajímavé – pro tatínky a maminky s malými kluky, kteří jsou ve věku 3–15 let.

Adresa eshopu:


dřevěné meče cz - místo vyzívající k nákupu dřevěných mečů, rytířských štítů s erby a rytiříských doplňků pro malé rytíře

Co vše na webu dřevěných mečů můžete zakoupit? Především dřevěné meče, rytířské doplňky, jako třeba závěs na meč, nebo rytířské štíty české šlechty, určené k obraně proti dřevěnému meči. Myslím, že se výběr rychle rozroste. Jsou tam atributy, kde si můžete například vybrat, jaký že to štít pánů z Růže si chcete zakoupit, jestli Vítkovců z Ústí, Rožmberka, atd. Obdivuje Váš syn či vnuk templářské rytíře? Můžete zakoupit templářský štít i meč.

Vánoce se blíží, využijte posledních zásob a jednejte rychle, protože právě před vánoci se s objednávkami roztrhl pytel. Pan majitel je šikovný, není to jen majitel eshopu, on to vše ručně vyrábí a žije tím, baví ho to. Pořádá i různé rytířské bitvy či turnaje, například bitvu o Slamburk.Myslím, že si výrobou mečů snad i splnil svůj dětský sen. Kdyby tak každý mohl s láskou dělat to, co ho baví. To bychom byli všichni spokojení.


Žádné komentáře:

Okomentovat